Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

FMS zainaugurowała "Kino Zaangażowane"

dodano 2013-07-15 06:49 w kategorii: Akcje

Ruszył projekt Federacji Młodych Socjaldemokratów pod nazwą ”Kino Zaangażowane FMS”. Inauguracyjna projekcja miała miejsce w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Spotkanie otworzył przewodniczący FMS Grzegorz Gruchalski. Uczestnicy obejrzeli film dokumentalny ”Doktryna Szoku” oparty na bestsellerowej książce Naomi Klein. Po wspólnym oglądaniu odbyła się dyskusja na temat filmu.
 
Sam film odsłania kulisy rozwijającego się w szybkim tempie tzw. kapitalizmu katastroficznego. Sojusz światowych rządów i wielkich koncernów, wykorzystując niepokoje społeczne, przemiany ustrojów, a nawet katastrofy naturalne i kataklizmy, steruje przemianami gospodarczymi i społecznymi, wprowadzając radykalne reformy i uzależniając społeczeństwa od międzynarodowych korporacji finansowych. Film porusza między innymi czasy dyktatury Pinocheta, transformacji ustrojowej w Polsce po roku 89 oraz temat wojny w Iraku.
 
Kino Zaangażowane FMS to projekt mający na celu pogłębienie edukacji wśród działaczy młodzieżówki, SLD, a także zainteresowanych obywateli o gospodarce, społeczeństwie i różnych ruchach społecznych poprzez cykliczne oglądanie filmów dokumentalnych. Projekcje mają odbywać się raz w miesiącu.


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.